Jak wybrać szczotkę do włosów?

Stylizacja męskiej czupryny to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Bez profesjonalnych akcesoriów i kosmetyków do układania może po prostu się nie obejść! Co musicie wiedzieć o stylizacji włosów i jaką szczotkę najlepiej wybrać? Zobaczcie sami!

Stylizacja męskich włosów – to warto wiedzieć

Na przestrzeni ostatnich kilku, a nawet i kilkunastu lat mogliśmy zaobserwować, iż mężczyźni zaczęli zwracać coraz większą uwagę na wygląd swoich włosów. Nic w tym dziwnego! Zdrowe i zadbane włosy to wizytówka każdego prawdziwego gentlemana. Zanim zatem przejdziemy do nurtującej was kwestii, pragniemy zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację włosów. W zależności od struktury włosa oraz waszych indywidualnych preferencji sprawdzą się oczywiście inne rozwiązania. Niemniej jednak należy każdego dnia dbać o ich kondycję. Włosy wymagają nie tylko dogłębnego oczyszczenia, lecz także nawilżenia i odżywienia. Nawet najlepsza szczotka do włosów dla mężczyzn nie zda egzaminu, jeżeli nie zadbacie najpierw o wasze włosy. Tak ważne jest zrozumienie potrzeb włosów i wdrażanie nowych nawyków pielęgnacyjnych… Jaką szczotkę do włosów powinniście natomiast wybrać?

Szczotka do męskich włosów – jak wybrać?

Mężczyźnie wzięli przykład z płci pięknej, a co za tym idzie, chętnie testują coraz to nowsze i lepsze rozwiązania. Na rynku znajdziecie bowiem szereg lepszej bądź gorszej jakości akcesoriów, a to wcale nie ułatwia podjęcia dobrej decyzji. Odpowiednio dobrana szczotka do włosów powinna nie tylko ułatwiać ich rozczesywanie, a także umożliwiać codzienną pielęgnację. Niskiej jakości szczotka pogorszy kondycję waszej czupryny, sprawiając przy tym, iż włosy staną się kruche i łamliwe. Nie o to w tym wszystkim przecież chodzi! Stojąc zatem przed wyzwaniem, jakim jest wybór idealnej szczotki, zastanówcie się, jakie są wasze potrzeby i oczekiwania. Panowie z długimi i gęstymi włosami wybiorą inny model aniżeli mężczyźni z dość problematyczną fryzurą. Czym zatem kierować się przy wyborze?

Szczotki dla mężczyzn a rodzaj włosia

Sklepy barberskie nieustannie wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, wzbogacając swój asortyment o wyjątkowe rozwiązania dla mężczyzn. Na obecną chwilę możemy bowiem wyróżnić dwa rodzaje włosia – sztuczne oraz syntetyczne. Oczywiście wybór tutaj jest oczywisty! Niezależnie od struktury czy kondycji waszych włosów szczotka do włosów z naturalnym włosiem to najlepszy wybór. Sztuczne materiały nie służą strukturze włosów, zwłaszcza jeśli zmagacie się z suchymi i łamliwymi kosmykami. Co zatem proponujemy? Szczotka do włosów z włosiem z dzika sprawdzi się świetnie! Pamiętajcie jednak, aby nie rozczesywać nią włosów od razu po umyciu. Szczotkujemy wyłącznie włosy suche! W innym razie wasze dotychczasowe starania pójdą na marne… 

Szczotka do włosów – z rączką czy bez?

Tutaj wybór pozostawiamy wam! Jedni mężczyźni postawią na model z rączką, drudzy bez… Co okaże się lepszym rozwiązaniem? To już zależy! Otóż klasyczna szczotka do włosów z rączką z pewnością będzie wygodna i łatwa w obsłudze. Jej minusem jest jednak większy rozmiar, co może mieć spore znaczenie wśród mężczyzn często udających się w podróż. Jeśli natomiast mowa o rozwiązaniu bez rączki, należy koniecznie wybrać dobrze wyprofilowany model. Wybrana przez was szczotka nie powinna wypadać z ręki ani tym bardziej utrudniać codziennej pielęgnacji.

Czy struktura włosów ma znaczenie?

Tak, tak i jeszcze raz tak! Poszukiwania idealnej szczotki do łatwych nie należą – to fakt. Wówczas warto zapoznać się z potrzebami włosów oraz ich strukturą. W przypadku włosów długich i gęstych możecie śmiało pokusić się o zakup płaskiej szczotki. Mężczyźni, którzy natomiast nie mogą pochwalić się bujną i lśniącą czupryną, powinni rozważyć wybór modelu z kuleczkami. Tego typu rozwiązanie ochroni zarówno wasze włosy, jak i skórę głowy, pobudzając jednocześnie krążenie. 

Przed zakupem idealnej szczotki do włosów warto przetestować różnorakie rozwiązania. Mamy nadzieję, że poniekąd ułatwiliśmy wam całą sprawę!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *