Jak nawilżać ręce w czasie mrozów?

Ładne i zadbane dłonie to wizytówka każdego z nas. Niestety zmienne warunki atmosferyczne nie wpływają pozytywnie na kondycję skóry, a co za tym idzie, nasze dłonie wymagają odpowiedniego podejścia. Dlaczego pielęgnacja dłoni w zimie ma znaczenie i jak prawidłowo o nie zadbać? Sprawdzamy!

Pielęgnacja dłoni zimą – czy to konieczne?

Skóra w okolicy dłoni jest bardzo delikatna. Co więcej, tak niewiele trzeba, aby pojawiły się na niej uporczywe podrażnienia czy zaczerwienienia. Dlaczego o tym wspominamy? Temperatury na zewnątrz w ostatnim czasie pozostawiają wiele do życzenia, a to zaś ma znamienny wpływ na kondycję naszej skóry. Wprowadzając każdego dnia nowe nawyki pielęgnacyjne, nie tylko przywrócimy skórze dłoni dawno utraconą elastyczność, lecz także wyeliminujemy ryzyko wystąpienia poważnych zmian skórnych. Dbałość o nasze dłonie to bowiem absolutna konieczność zwłaszcza w okresie zimowym. To właśnie wtedy jesteśmy narażeni na działanie czynników zewnętrznych. Mróz i wiatr nikomu ani niczemu w końcu nie służą… Jak zatem prawidłowo nawilżać dłonie w trakcie największych mrozów?

Odżywienie i nawilżenie dłoni – jak to zrobić prawidłowo?

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Coś o tym wiemy! Niestety wciąż wiele kobiet, a także i mężczyzn zaniedbuje pielęgnację tak delikatnej skóry. Co za tym idzie? Dłonie stają się suche i szorstkie, co więcej – nawet najlepszy krem w tym wypadku może nie pomóc. O skórę w okolicach dłoni należy dbać na każdym kroku. Podstawą jest oczywiście stosowanie kremów o działaniu nawilżającym. Seni Care krem ochronny z argininą lub Seni Care odżywczy krem do rąk z mocznikiem sprawdzą się tutaj doskonale. Kremy do rąk bogate w składniki odżywczą usuną zrogowaciały naskórek, łagodząc przy tym wszelkie podrażnienia i spierzchnięcia. 

Oczywiście nie wystarczy regularnie stosować środki pielęgnacyjne! Warto bowiem zapoznać się z techniką nakładania kremu. Co to tak naprawdę oznacza? Nie nakładajcie zbyt dużej warstwy kremu, gdyż może to przynieść rezultat daleki od pożądanego. Należy nanieść cienką warstwę produktu na wcześniej oczyszczone dłonie. Co istotne, nie należy wystawiać rąk na działanie czynników zewnętrznych przed upływem co najmniej 15 minut po kontakcie z wodą. Mróz w połączeniu z wodą nie sprzyja kondycji skóry. To fakt! Jeżeli zatem planujecie opuścić cieplutkie łóżko, zadbajcie o skórę dłoni ze sporym wyprzedzeniem.

Czy warto stosować peeling do rąk?

Tak, tak i jeszcze raz tak! Peeling do rąk to prawdziwy ratunek dla naszych dłoni w okresie jesienno-zimowym. Warto przynajmniej dwa razy w tygodniu wykorzystać go w celu zniwelowania przebarwień oraz pozbycia się obumarłego naskórka. Prawidłowo wykonany wpłynie pozytywnie na stan waszej skóry. Dobrze, aby wybrany peeling do rąk został wzbogacony w kwas hialuronowy. Wówczas nie będziecie musieli martwić się o wasze dłonie. Pamiętajcie również, by po każdym peelingu nałożyć na dłonie nawilżające  serum do rąk. Możecie delikatnym ruchem palców wmasować je w skórę i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Osoby, które każdej zimy zmagają się uciążliwymi problemami skórnymi, powinny również pomyśleć regularnym stosowaniu rękawiczek nawilżających. Znajdziecie je w większości drogerii lub możecie wykonać zabieg nawilżający samodzielnie. Jak to zrobić? Na oczyszczoną skórę nałóżcie warstwę kremu ochronnego i włóżcie bawełniane rękawiczki. Rano wasze dłonie będą gładkie i odżywione!

Suche dłonie w zimie – dodatkowa ochrona

Stosując się do naszych powyższych wskazówek, w krótkim czasie zaobserwujecie pierwsze rezultaty. Aby jednak wasze dłonie przez długi czas pozostawały odżywione i nawilżone, należy pomyśleć o dodatkowej ochronie. Unikajcie wychodzenia na zewnątrz bez rękawiczek. Wełniane lub skórzane rękawiczki ochronią dłonie przed działaniem czynników zewnętrznych, sprawiając jednocześnie, iż ryzyko odmrożenia znacząco spadnie. Taka ochrona jest wprost konieczna! W innym razie dotychczasowe zmiany skórne zaczną postępować, a przecież nie o to chodzi… 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *