Walka o czempionat w przepięknym Tyrolu

Dla każdego fana sportów zimowych przełom lutego i marca 2019 roku stoi pod znakiem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Tegoroczna impreza odbędzie się w malowniczej miejscowości Seefeld w austriackim Tyrolu. Oznacza to, że oprócz zmagań najlepszych narciarzy na globie kibice będą mogli również podziwiać malownicze widoki, jakie oferuje nam miasto gospodarz Mistrzostw.

Wszystko co musisz wiedzieć o Mistrzostwach Świata

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym to oprócz igrzysk olimpijskich, główna impreza zawodników z całego świata. Jej celem jest wyłowienie czempiona w biegach i skokach narciarskich oraz w połączeniu tych dwóch konkurencji – kombinacji norweskiej. Pierwsza walka o tytuł najlepszego zawodnika globu odbyła się w 1925 roku w Czechach. Zawody tej rangi odbywają się cyklicznie co dwa lata i najczęściej, bo aż siedmiokrotnie, gościły dotychczas w fińskim Lahti. Mistrzostwa Świata w Narciarskie Klasycznym trzy razy rozegrano także w Polsce, a tegoroczne Seefeld było organizatorem także w 1985 roku.

Tegoroczne Mistrzostwa rozpoczną się 20 lutego 2019 roku i potrwają do 3 marca. Wyścig o 12-dniowy czempionat austriackie Seefeld wygrało z niemieckim Oberstdorfem i słoweńską Planicą. Podczas zawodów zostanie rozegranych 12 konkurencji w biegach narciarskich (6 wyścigów dla kobiet i tyle samo dla mężczyzn), 4 konkursy kombinacji norweskiej oraz 5 konkursów skoków narciarskich, w tym jeden konkurs drużyn mieszanych na dużej skoczni.

 

W sporcie zakochani po uszy

O tym, że Tyrolczycy są zakochani w sportach zimowych, nie trzeba nikogo przekonywać. Najbardziej widoczne jest to w Seefeld. Miasto-organizator tegorocznego czempionatu już kilka miesięcy przed inauguracją Mistrzostw Świata ruszyło z całkowitą modernizacją sportowych obiektów, ale również bazy hotelowej. Oprócz śmietanki najwybitniejszych atletów narciarstwa klasycznego Austria przyjmie także setki tysięcy fanów zimowego szaleństwa. Tyrol od lat jest organizatorem wielkich imprez. Rokrocznie odbywa się tam jeden z konkursów prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni, Puchar Świata w biegach narciarskich lub walka o Kryształową Kulę w zjeździe i slalomie. Te ogromne doświadczenie w organizacji zapewnia tylko, że tegoroczne Mistrzostwa Świata będą naprawdę wyjątkowe!

Trzymamy kciuki za Polaków!

Z Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld ogromne nadzieje wiążą także polscy sportowcy oraz kibice. Najbardziej wyczekiwane są konkursy skoków narciarskich, gdzie zarówno indywidualnie, jak i drużynowo jesteśmy typowani w roli faworytów do medali. To z pewnością ściągnie do Tyrolu masę polskich kibiców. Nie bez znaczenia w tym wypadku będzie odległość do miasta-organizatora. Tyrolskie Seefeld położone jest bardzo blisko granicy z Niemcami i bez problemu można dojechać na miejsce światowego czempionatu z Monachium. Odległość między Seefeld a Warszawą to niespełna 1200 km, a żeby pokonać taki dystans, należy spędzić w samochodzie blisko 10 godzin.

 

Ile kosztują wejściówki na Mistrzostwa Świata?

Ceny biletów na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym podzielono na tygodnie. Aby zobaczyć rywalizację pierwszego tygodnia w Seefeld, trzeba będzie zapłacić do 20 do 39 euro za wejściówkę. Drugi tydzień rywalizacji o czempionat jest już nieco droższy. Cena minimalna nie zmienia się, natomiast do 59 euro wzrasta cena maksymalna. Na takiej samej zasadzie do sprzedaży wypuszczono karnety, które upoważniają do obejrzenia wszystkich zawodów w danym tygodniu. Ich cena to odpowiednio 80-126 euro oraz 162-237 euro. Kwoty te podane są dla osoby dorosłej, dzieci obejrzą zmagania za połowę ceny.

Impreza rozgrywana na przełomie lutego i marca 2019 roku to nie lada gratka dla fanów sportów zimowych. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w tyrolskim Seefeld z pewnością dostarczą wielu emocji, a my mamy nadzieje, że te najbardziej pozytywne będą kojarzone z występami Polskich sportowców.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *