Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2018 – poradnik prawdziwego kibica

Obecnie trwa wielka rywalizacja skoczków podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich 2018, a emocje sięgają zenitu. Na horyzoncie pojawiają się pierwsi potencjalni zwycięzcy, jednakże wszystko może ulec zmianie. Warto bliżej zaznajomić się z tematem. W artykule przedstawimy aktualne wiadomości dotyczące przebiegu mistrzostw oraz sylwetki najlepszych skoczków.

Puchar Świata – co to jest

Puchar Świata w Skokach Narciarskich to rodzaj zawodów sportowych na skalę światową, które odbywają się co roku. Lokalizacja mistrzostw ulega zmianie, a w tym roku całość dzieje się w Zakopane. Skoczkowie z całego świata rywalizują ze sobą w kilku seriach skoków, które są punktowane przez doświadczone grono sędziów. Zasady są bardzo proste – trzeba uzyskać jak największą sumę punktów za wykonane skoki.  Poza znaczącą nagrodą pieniężną, zawodnicy mają o co walczyć, a mianowicie o kryształową kulę. Kryształowa kula to trofeum podkreślające wysiłek włożony w sport oraz umiejętności skoczka.

Potencjalni zwycięzcy

Polacy od lat osiągają znaczące sukcesy w dziedzinie narciarstwa. Nie tak dawno Adam Małysz stawał na podium i pobijał rekordy skoczni. Po zakończeniu swojej kariery doczekał się swoich prawowitych następców. Obecnie jest kilku Polaków, którzy zapowiadają się obiecująco. Zalicza się do nich Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Krzysztofa Bieguna oraz Stefana Hulę. W najnowszej klasyfikacji generalnej najlepiej wypada Kamil Stoch. Skoczkowi brakuje niewielkiej ilości punktów, aby wskoczyć na podium. Znajduje się tuż za Danielem Andre Tande. Norweg wygrywa przewagą 33 punktów, co zapewnia mu aktualnie trzecie miejsce. Kamil Stoch powinien zdecydowanie zregenerować siły, a następnie nieprzerwanie trenować. Na szczycie klasyfikacji indywidualnej póki co królują z dużą przewagą niemieccy skoczkowie Richard Freitag oraz Andreas Wellinger. Rywalizacja z nimi może stać się dla Polaków w tym sezonie zbyt wygórowanym celem. Do sukcesów Kamila warto zaliczyć przewagę nad Austriakiem Stefanem Kraftem, który był dotychczas największym jego rywalem. Ciekawie zapowiadają się również pozostali Polacy, ponieważ kwalifikują się do pierwszej dwudziestki najlepszych skoczków.

Sprzedaż biletów

Dla prawdziwych kibiców, którzy starają się dopingować naszych skoczków możliwość oglądania relacji telewizyjnej to zbyt mało. Istnieje oczywiście szansa na zakup biletów. Ceny bywają różne, w zależności od rodzaju biletu. Dla osób, które są zainteresowane pojedynczym udziałem w Pucharze Świata ceny zaczynają się od 99 zł w górę. Kibice, których interesuje zakup karnetu muszą przygotować się na wydatek minimum 400 zł. Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2018 to drogie przedsięwzięcie, jednak sport dla prawdziwych kibiców jest bezcenny.

Reasumując poczynania Polaków podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopane 2018 można być zadowolonym. Polscy skoczkowie reprezentują obecnie bardzo wysoki poziom, co przekłada się na dumę wiernych kibiców. Jedyne co pozostaje, to nieprzerwany doping sportowców, aby osiągali jeszcze lepsze noty, pobijali rekordy, a być może pojawili się na podium.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *