Przyjaciele – dlaczego ten serial zyskał miano kultowego

Przyjaciele (tytuł oryginalny – FRIENDS) to serial stworzony przez Warner Bros w 1994 roku, a którego emisja zakończyła się w roku 2004. Przed ekrany telewizorów przyciągał miliony ludzi, a ostatni odcinek obejrzało ponad 50 milionów ludzi.

To serial, który pokazywał jak działa przyjaźń oraz miłość. Przyjaciele bawili, wzruszali i zaciekawiali. Każda postać z szóstki bohaterów była specjalna i prezentowała coś innego. Każdy był inny, od każdego mogliśmy się czegoś nauczyć, a przede wszystkim każda postać była ciekawa.

Warto wspomnieć, że Przyjaciele nadal są emitowani i ciągle przyciągają przed telewizory i ekrany komputerów bardzo dużą rzeszę fanów. Odcinek obejrzany już któryś raz z rzędu potrafi wywołać nadal te same emocje co przy pierwszym obejrzeniu.

Przyjaciele – fabuła serialu

Fabuła nie jest zbyt skomplikowana. Serial opowiada historię grupki przyjaciół oraz pokazuje ich przygody. Pomimo tak prostej fabuły serial jest niesłuchanie popularny. Ludzie kochają poczucie humoru w tym serialu oraz sposób, w jaki pokazane są niektóre wartości.

Przyjaciele – główni bohaterowie

Chociaż pewnie większość z Was zna głównych bohaterów tego serialu, to i krótko ich opiszę.

Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani

Marzy o tym by być aktorem, a jego wzorem do naśladowania jest Al Pacino. Kocha kobiety, jedzenie, jeszcze raz kobiety, a przede wszystkim jedzenie, no i siebie. Jego życiowe motto brzmi Joey doesn’t share food, czyli Joey nie dzieli się jedzeniem. Mistrz uwodzenia, który nie potrafi znaleźć miłości swojego życia.

Matthew Perry jako Chandler Bing

Mistrz sarkazmu. Lubi się nabijać z innych oraz z siebie samego. To naczelny „śmieszek” ekipy. Na stres reaguje żartami. Nikt nie wie gdzie pracuje i co robi, wiemy tylko, że coś liczy przy komputerze.

David Schwimmer jako Ross Geller

Ross bawi nas swoją mimiką, wyrażaniem emocji oraz niepowodzeniem wśród kobiet. Jego żona, która na świat przyniosła mu syna okazała się lesbijką. Z zawodu paleontolog, kocha dinozaury, krzyżówki, ciekawostki naukowe oraz Rachel, o której marzy już od czasów szkoły średniej.

Jennifer Aniston jako Rachel Green

Rachel uciekła ze swojej ceremonii ślubnej i o pomoc poprosiła Monice. Jest roztargniona, rozpieszczona przez bogatych rodziców, w życiu nie pracowała i nie potrafi uszanować pieniądza. W momencie ucieczki ze ślubnego kobierca wszystko się zmienia i musi podjąć swoją pierwszą pracę w kawiarni, w której wszyscy się spotykają. Pomimo tego, że była rozpieszczana przez całe życie pokazuje nam, że warto walczyć o swoją przyszłość.

Courteney Cox jako Monica Geller

To siostra Rossa. Kocha gotować i mieć porządek. Wystarczy jedna rzecz, która położona jest w nieodpowiednim miejscu i już się denerwuje. Monica to taki głos rozsądku, zawsze ma racje i zawsze dobrze wszystkim radzi. Młodości nie wspomina dobrze, gdyż jak sama mówi była gruba i ciągle jadła. Wtedy też zakochała się w młodym Chandlerze, który swoim chamskim poczuciem humoru zasugerował jej, że jest pulchna, i to właśnie dla niego postanowiła schudnąć, a gdy powiedział, że dobrze gotuje i powinna zostać szefową kuchni, to zrobiła wszystko, aby tak się stało.

Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay

Postać o specyficznym charakterze. Część życia spędziła na ulicy walcząc o życie. Dosłownie walcząc, ponieważ nie raz mówiła, że biła się z bezdomnymi. Jej pasja to muzyka. Gra na gitarze i śpiewa w kawiarni. Jej muzyka jest odzwierciedleniem jej charakteru. Najpopularniejszy utwór Phoebe to Smelly Cat, czyli śmierdzący kot.

Przyjaciele – dlaczego warto obejrzeć?

To serial dopięty na ostatni guzik. Każdy odcinek jest warty obejrzenia i na pewno nie doświadczymy nudy. Świetny na poprawę humoru oraz na wieczorny relaks przed telewizorem.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *