Opieka nad osobami starszymi – jak spędzić czas wolny poza pracą

Mitem jest, że pracując jako opiekunka seniora w Niemczech, nie ma się dużo czasu wolnego. Owszem praca z seniorem jest wymagająca i nie opiera się na ośmiogodzinnym dniu pracy. Wręcz przeciwnie oferty pracy w Niemczech są często skonstruowane jako opieka przez całą dobę. Uwarunkowania prawne wskazują jednak bezpośrednio na minimum dwie godziny dziennie wolnego, jeśli jest nie wykorzystane, należy dodatkowo zapłacić.

Czas wolny opiekunki seniorów w Niemczech

Pomimo specyfiki tego zawodu, każda opiekunka powinna mieć chwilę dla siebie. Po każdej pracy, zwłaszcza pracy z ludźmi, która często jest bardzo wymagająca. Warto zadbać o odpowiednie zapisy w umowie. Ludzie są różni i nie warto pozostawiać tak istotnej kwestii bez konkretnego rozwiązania. Może dojść do sytuacji, kiedy pracodawca i pracownik różnorodnie definiują czas wolny. Przede wszystkim, czasem wolnym od pracy opiekunki, jest czas spędzony samodzielnie, w sposób dowolny i gdy, w tym czasie ktoś innym opiekuje się seniorem. Ten ostatni aspekt jest o tyle ważny, ponieważ podczas wykonywania zawodu, senior jest pod naszą opieką. Pozostawienie go bez opieki może spowodować nadmierny stres. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto skorzystać z usług pośrednictwa pracy, gdzie przeszkoleni konsultanci zadbają o wszelkie formalności. Jeśli chodzi o oferty praca w Niemczech dla Polaków jako opiekunka, dobrym wyborem będzie firma Laxocare. Znajdź więcej interesujących informacji na https://laxocare.pl/oferty.

Wycieczka

Praca w Niemczech może być okazją do poznania nowych miejsc. Dom seniora może być punktem, z którego możesz organizować sobie wycieczki po interesujących miejscach w całym kraju. Podróże polecamy rozpocząć od najbliższych terenów, aby nabrać pewności w poruszaniu się w obcym kraju. Niemieckie miasteczka, zwłaszcza górskie są niezwykle klimatyczne. Niemcy włożyli bardzo wiele funduszy w bazę turystyczną, która w prawie każdej najmniejszej miejscowości stwarza wiele ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Z racji tego, że praca w Niemczech dla Polaków, to bardzo łakomy kąsek, naszych rodaków jest tam wielu. Zdarza się, że wspólnie organizują wycieczki i spotkania, gdy mieszkają niedaleko.

Aktywny wypoczynek a relaks

Warto pamiętać, że to, jak chcemy spędzać czas wolny, zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie dajmy się przekonywać, że w wolnym czasie możemy zrobić zakupy dla seniora bądź iść z nim na spacer. Te aktywności leżą w sferze obowiązków. Jeśli chcesz, możesz skorzystać czasu wolnego zarówno aktywnie bądź pasywnie. Polecamy wprowadzanie różnorodności w sposobie spędzania tego czasu. Jeden dzień przeznacz na ulubioną książkę, a następnego dnia wyjdź na spacer. Raz zainicjuj rozmowę przez Internet z rodziną, a raz udaj się na basen. Postaw na komfort i rób to, co lubisz oraz to, co robisz zwykle.

To, jak spędzasz czas, jest kwestią bardzo indywidualną. Ogólne dla wszystkich jest jedynie to, że każdy z nas ma prawo do wytchnienia, bez względu na specyfikę pracy, jaką wykonuje.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *