Materace Hypnos – co je wyróżnia?

Materace Hypnos, czyli osiemnastocentymetrowe materace sprężynowo-kieszeniowe, wytwarzane są przez polskiego producenta. Ich charakterystyczne cechy to m.in. dobra elastyczność punktowa, trwałość i  zróżnicowanie stref twardości. Sprawdź, czym wyróżnia się model Hypnos i dowiedz się, czy nadaje się on do Twojej sypialni.

Hypnos – nowoczesny materac sprężynowo-kieszeniowy

Innowacyjna konstrukcja uwzględniająca kieszenie w materacach Hypnos wpływa korzystnie na dopasowanie podłoża do ciała użytkownika. Przekłada się ona również na zwiększenie elastyczności punktowej. Sprężyny umieszczone w osobnych kieszonkach nie zostały połączone zespoleniami. Metalowe spirale pracują niezależnie od siebie, nie wydając przy tym odgłosów mogących zakłócać sen. Co więcej, oddzielenie sprężyn sprawia, że nie odczujemy ruchów drugiej osoby śpiącej z nami na materacu. Z tych względów materace Hypnos poleca się do łóżek podwójnych, na przykład do sypialni małżeństwa. Ponadto modele z kieszonkami wyróżnia duża sprężystość oraz idealne dostosowanie do krzywizn anatomicznych ludzkiej sylwetki.

Zastosowanie pianki VISCO w modelach kieszeniowych

Materace Hypnos produkowane są z wykorzystaniem wysokoelastycznej pianki VISCO. Wyjątkowe tworzywo otula ciało w trakcie snu, zmieniając twardość pod wpływem temperatury. W miejscach nacisku pianka termoelastyczna nagrzewa się i ugina, formując coś w rodzaju miękkiego kokonu albo odlewu naszej sylwetki. Pianka VISCO gwarantuje odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i minimalizuje uciski. Dzięki materacowi Hypnos mięśnie i stawy mogą odpoczywać i regenerować się przez noc. Dodatkowo za sprawą modeli z pianką termoelastyczną ulgę odczują osoby cierpiące z powodu problemów z krążeniem. Neutralizowanie ucisków ułatwi bowiem przepływ krwi w podskórnych naczyniach, poprawiając dotlenienie tkanek. Materace Hypnos nadają się również dla każdego, komu doskwierają schorzenia ortopedyczne, np. te związane z bólami kręgosłupa. Modele z pianką VISCO docenią także obłożnie chorzy i niepełnosprawni. Zmniejszony ucisk oraz równomierne rozłożenie obciążeń utrzymuje prawidłowe krążenie i przeciwdziała powstawaniu długo gojących się, bolesnych odleżyn.

Zróżnicowanie stopni i stref twardości

Wszystkie materace Hypnos posiadają dwa różne stopnie twardości: średni (H2) i  twardy (H3). Odwracając materac na odpowiednią stronę, zmienimy wspomniany parametr, dostosowując go do swoich potrzeb i upodobań. Idealne podparcie kręgosłupa, ramion i bioder zagwarantuje z kolei podział na 7 stref twardości. Twardszą stronę materaca wzbogacono o wkład kokosowy, dlatego że włókna kokosa utwardzają i usztywniają materace. Wkłady z naturalnego materiału rekomenduje się osobom lubiącym materace bez efektu zapadania się albo tym, których masa ciała przekracza 90 kilogramów. Kokos charakteryzuje się znakomitymi właściwościami termicznymi i hipoalergicznymi. Dodatkowo zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza we wnętrzu materaca.

Materace Hypnos poleca się w szczególności osobom z chorobami krążenia, długotrwale unieruchomionym oraz cierpiącym z powodu schorzeń kręgosłupa. Model wspaniale sprawdzi się też w sypialni małżeństwa, gwarantując niezakłócony, regenerujący sen. Cechy takie jak znakomita elastyczność punktowa, sprężystość czy dobra wentylacja wyróżniają materace Hypnos i przekonują do ich wypróbowania.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *