Doradca kredytowy – kiedy naprawdę pomaga

Doradca kredytowy pośredniczy między klientem pragnącym uzyskać kredyt a bankiem, który go udziela. Zajmuje się przedstawianiem i porównywaniem ofert różnych instytucji finansowych i rekomendowaniem najkorzystniejszych z nich. Określa zdolność kredytową, poznaje oczekiwania potencjalnego kredytobiorcy i poszukuje optymalnych rozwiązań. W jakich sytuacjach opłacenie usług doradcy nie stanie się zbędnym wydatkiem?

Faktyczna niezależność

Obietnica niezależności może okazać się tylko pustą deklaracją. Czasem ekspert od kredytów bywa powiązany z bankiem lub innym podmiotem oferującym pożyczki. Warto korzystać  z pomocy zaufanych doradców. Gwarancję satysfakcjonującej usługi daje bogate portfolio produktowe – im większa liczba instytucji, z jakimi wynajęta przez nas osoba współpracuje, tym bardziej prawdopodobne okazuje się wybranie oferty najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb. Opłaca się prosić o udostępnienie tabeli prowizji za sprzedaż produktów. W sytuacji za gdy proponowane rozwiązania doradca otrzymuje najwyższą prowizję, mamy prawo podejrzewać, że nie kieruje się on chęcią pomocy klientowi, lecz własnym interesem.

Rzetelne udzielanie informacji i dokładne wyjaśniania

Przed zawarciem umowy zatrudniany ekspert musi poinformować nas o wszelkich parametrach kredytu i udzielić informacji o całkowitej kwocie do zapłaty, terminach spłaty i rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Wszystkie potrzebne wiadomości powinny być ujęte w tabeli utworzonej według Standard European Consumer Credit Information oraz European Standardised Information Sheet. Dzięki tym formularzom łatwiej porównywać warunki różnych ofert.

Jeżeli rzeczywiście oszczędzamy czas

Korzystanie z usług doradcy kredytowego pomoże, jeśli pozwoli na zaoszczędzenie czasu i nerwów. W tym celu konieczne okazuje się udzielenie wyczerpujących informacji na temat procedur i kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu. Nie musimy wówczas odwiedzać placówek wszystkich banków, których produkty uznaliśmy za interesujące.

Jeśli zapewnia bezpieczeństwo

Pomoc doradcy staje się niezwykle cenna w przypadku gdy uchroni nas przed zdradliwymi punktami umowy dotyczącej kredytu. Ekspert wskaże, na co należy szczególnie uważać wiążąc się z bankiem tak poważnym zobowiązaniem. Przygotuje też wszystkie wymagane dokumenty i podpowie, jak poprawnie je wypełnić.

Decydując się na skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego można sprawnie i szybko wybrać ofertę skrojoną na naszą miarę. Warto jednak pamiętać o warunkach, jakie musi spełniać dobry ekspert od finansów, aby nie żałować pieniędzy wydanych na jego opłacenie.

Dowiedz się więcej na: http://direct.money.pl/doradcyfinansowi/

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *