Pioneer DJ – historia marki

W 1937 roku w Tokio powstał kolejny, zwykły sklep zajmujący się naprawą głośników. Nozomu Matsumoto, czyli założyciel, jeszcze tego samego roku stworzył pierwszy na świecie głośnik dynamiczny. Tak powstała najpopularniejsza marka audio – Pioneer. Zapraszamy do zapoznania się z historią muzycznego giganta.

Początki Pioneera

Nozomu Matsumoto w 1937 roku w stolicy Japonii otworzył sklep. Jego praca na początku kariery polegała na naprawie głośników. W wolnych chwilach poświęcał on cały swój czas na rozwijanie swoich umiejętności oraz realizowanie pasji. W ten sposób jeszcze w tym samym roku, w którym założył sklep udało mu się skonstruować pierwszy na świecie głośnik dynamiczny. W 1938 roku założono protoplastkę dzisiejszego Pioneera – firmę Fukuin Shokai Denki Seisakusho. W 1967 roku przedsiębiorstwo zaistniało na dwóch japońskich giełdach, co było bardzo ważnym punktem w historii marki. Warto wspomnieć o tym, że 5 lat przed wejściem na giełdę Pioneer stworzył pierwszy na świecie system stereo w oddzielnych obudowach.

Największe osiągnięcia Pioneera

Pioneer zaistniał na świecie nie tylko dzięki naprawianiu głośników oraz stworzeniu systemu stereo w oddzielnych obudowach. Firma osiągnęła tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkie jej sukcesy.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze osiągnięcia Pioneera:

  • Wyprodukowanie pierwszego na świecie samochodowego odtwarzacza stereo,
  • Stworzenie pierwszej na świecie nagrywarki Blu-Ray,
  • Skonstruowanie pierwszego na świecie napędu CD-ROM x4,
  • Wypuszczenie na rynek pierwszego na świecie systemu nawigacji samochodowej GPS.

Pioneer – gama produktów

Pioneer swoim klientom oferuje wyjątkowo szeroką gamę produktów. W ofercie marki sprzęt dla siebie znajdzie każdy DJ, audiofil oraz zwykły użytkownik potrzebujący dobrej jakości produktu.

Przedstawiamy kategorie sprzętów znajdujących się w ofercie Pioneera:

  • Słuchawki – to podstawowe narzędzie służące do odsłuchu dźwięku. W ofercie Pioneera znajdziemy sprzęt dla amatorów dźwięku, DJ-i oraz audiofilów.
  • Głośniki – marka swoje pierwsze kroki w branży stawiała jako sklep zajmujący się naprawą głośników. Pioneer w 1937 roku skonstruował pierwszy na świecie dynamiczny głośnik. Z powodu tego sprzętu marka zasłynęła na całym świecie. Głośniki Pioneera charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz doskonałym dźwiękiem.
  • Sprzęt audio – w ofercie firmy znaleźć możemy wszelkiego rodzaju odtwarzacze, amplitunery oraz wzmacniacze audio.
  • Sprzęt dla DJ-ów – Pioneer ponad 20 lat temu specjalnie dla twórców oraz DJ-ów stworzył specjalny pododdział, który do tej pory zajmuje się produkcją najlepszego sprzętu DJ-skiego na świecie. Mowa oczywiście o Pioneer DJ.

Sprzęt z myślą o DJ-ach – Pioneer DJ

Pioneer w 1994 roku stworzył kolejną markę i nazwał ją Pioneer DJ. Ten oddział japońskiej korporacji zajmuje się produkcją sprzętu dla DJ-ów. Pierwszym produktem, który opuścił taśmę produkcyjną Pioneer DJ był odtwarzacz płyt CD – model CDJ-500. Rok później Pioneer wypuścił na rynek jeden z najlepszych mikserów na świecie – model DJM-500. Pomimo sukcesów firmy wiele DJ-ów czekało na wypuszczenie pierwszego gramofonu marki Pioneer DJ. Korporacja w 2014 roku wyprodukowała najwyższej klasy gramofon – PLX-1000, który do tej pory używany jest przez światowej klasy DJ-i.

Sprawdź StudioPro.pl – sklep ze sprzętem dla DJ

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *