Najlepsze auta miejskie – TOP 3

Coraz więcej ludzi decyduje się na przesiadkę z publicznego środka transportu na własny samochód. Auto miejskie to świetne rozwiązanie dla osób, które dużo przemieszczają się po mieście i pragną wygody i komfortu. Jeżeli jesteś osobą, która bardzo często porusza się po mieście to warto przemyśleć zakup takiego samochodu, gdyż nie są one drogie w zakupie jak i w eksploatacji.

Decydując się na zakup auta miejskiego warto przeanalizować kilka istotnych elementów, takich jak: koszt zakupu, potencjalne koszty eksploatacyjne, ekonomiczność czy wygoda. W tym wpisie przeanalizuję każdy proponowany samochód, dzięki czemu wybierzesz auto idealne dla siebie.

Najlepsze auta miejskie – moje własne TOP 3

Przy podawaniu cen brane pod uwagę jest standardowe wyposażenie, dlatego niektóre ceny mogą się różnić w zależności od tego, co dobierzesz do swojego samochodu.

1. Toyota Yaris III

To chyba najbardziej znany samochód miejski wybierany przez sporą liczbę osób. Yaris w porównaniu do innych samochodów miejskich jest całkiem dobrze wyposażony, co jest ogromną zaletą wśród aut miejskich, ponieważ te często są słabo wyposażone, a ich wykończenie też pozostawia wiele do życzenia.

Ceny przykładowych konfiguracji:

Wersja 3 drzwiowa, silnik 1.0 VVT o mocy 69 KM – 42 900 zł

Wersja 5 drzwiowa, silnik hybrydowy 1.5 o mocy 100 KM – 77 900 zł

 Średnie spalanie:

Silnik 1.0 VVT – minimalne: 6,3 ; maksymalne: 7,6

Silnik 1.5 Hybrid – minimalne: 4,1 ; maksymalne: 6,0

Jak widać rozpiętość w podstawowej cenie jest całkiem spora. Bierze się to jednak z tego, że druga opcja to wersja z najnowszym ekologicznym silnikiem hybrydowym w wersji 5 drzwiowej. Jeżeli jednak nie zależy Ci na ilości drzwi ani na hybrydowym silniku, to wybierz pierwszą opcję.

2. Toyota Aygo II

Aygo to kolejny samochód na tej liście wyprodukowany przez koncern Toyoty. Jest to świetna propozycja, dla ludzi którzy szukają auta stricte miejskiego, bowiem Aygo nie nada się na wypady za miasto. Samochód ten nie jest przestronny i nie posiada zbyt dużej powierzchni bagażowej. Mimo wszystko jest to samochód godny polecenia ze względu na swoją ekonomiczność i niezawodne silniki (silnik 1.0 VVT ten sam co w Toyocie Yaris III).

Ceny przykładowych konfiguracji:

Wersja 3 drzwiowa, silnik 1.0 VVT o mocy 69 KM – 35 400 zł

Wersja 5 drzwiowa, silnik 1.0 VVT o mocy 69 KM – 36 400 zł

Średnie spalanie:

Silnik 1.0 VVT – minimalne: 5,1 ; maksymalne: 6,1

Aygo jest wiele tańszy od Yarisa, co jest ogromnym plusem, lecz niesie to też swoje konsekwencje, takie jak: słabsze wyposażenie, mniejsza gama silników oraz mniejsza przestrzeń. Dla osób, dla których nie jest to żaden problem Aygo będzie samochodem idealnym.

3. Mazda 2 III

Ten samochód miejski wywodzi się z japońskiego koncernu, który stawia na inne rozwiązania niż inne małe samochody miejskie. Nie znajdziemy tutaj wymyślnych silników naładowanych w turbo, tylko małe wolnossące benzynowe jednostki. Mazda to dobra propozycja dla osób, które nie chcą kupować pojazdu od Toyoty. Warto wspomnieć, że Mazda 2 III w roku 2015 wygrała japońską edycję konkursu Car of The Year.

Ceny przykładowych konfiguracji:

Wersja 5 drzwiowa, silnik 1.5 SKY-G o mocy 75KM – 54 400 zł

Wersja 5 drzwiowa, silnik 1.5 SKY-G o mocy 115 KM – 68 900 zł

Średnie spalanie:

Silnik 1.5 75KM – minimalne: 5,2 ; maksymalne: 6,9

Silnik 1.5 115 KM – minimalne: 5,5 ; maksymalne: 6,5

Podsumowanie:

Wszystkie 3 samochody są świetnymi propozycjami i ciężko jest określić, który jest najlepszy. Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeżeli nie wiesz, który samochód będzie do Ciebie pasował najlepiej to umów się na jazdę próbną u okolicznego dealera danej marki.

Patryk

One Comment

  1. Aktualnie w biznesach tania jest sluszna liczbe materialów zdalnie sterowanych. Wsród najciekawszych sposród nich o zastapic roboty, samochody, samoloty i lodzie. Czym – oprócz cienia równiez rodzaju tworzenia – dziela sie do siebie wspomniane modele? Róznica miedzy poszczególnymi modelami wynika z zaawansowania fachowego takze wielkosci skladników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *