Komputer dla gracza – laptop poleasingowy czy sprzęt z marketu – co wybrać?

Komputery stacjonarne oraz laptopy gamingowe to jeden z najbardziej pożądanych segmentów elektroniki nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród dorosłych. Jednocześnie tego typu sprzęt charakteryzuje się wysokimi cenami sklepowymi. Wszystko ze względu na wydajne podzespoły, w które wyposażono komputery dla graczy. Czy wybór poleasingowej stacji może zastąpić nam bardzo drogie notebooki dostępne w marketach?

Komputer poleasingowy, czyli jaki?


Notebooki poleasingowe to nic innego, jak używane komputery, które mają za sobą okres leasingowania. Najczęściej trafiają one do otwartej sprzedaży po dwóch latach użytkowania w biurach oraz korporacjach. Taki segment elektroniki charakteryzuje się bardzo przystępną ceną dla użytkownika oraz parametrami podzespołów, które z całą pewnością zaspokajają oczekiwania wielu potencjalnych klientów. Komputery poleasingowe, mimo tego, że są używane, są w stu procentach sprawne. Każdy z nich przed dopuszczeniem do ogólnej sprzedaży przechodzi szereg testów, mających na celu wykazanie ewentualnych wad. Decydując się na kupno poleasingowego notebooka lub komputera stacjonarnego, otrzymujemy pełną informację na temat jego funkcjonowania oraz wyglądu zewnętrznego.

Niska cena to jednak niejedyna zaleta tego typu elektroniki. Komputery poleasingowe charakteryzują się także dostępnością wielu renomowanych marek. Wchodząc na stronę https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/hp-185.html,otrzymujemy możliwość zaopatrzenia się w tanie laptopy poleasingowe HP, a w ofercie renomowanych dealerów takiego sprzętu znajdziemy również takich producentów jak Dell czy Lenovo.

Zalety i wady komputera gamingowego prosto z marketu

O ile cena jest największą zaletą laptopów poleasingowych, tak w przypadku notebooków kupowanych w elektromarketach cena jest jedną z największych wad. Niestety, są one bardzo drogie, a ich całkowity koszt może przekroczyć nawet kilka tysięcy złotych. Co powoduje tak wysoką cenę? Przede wszystkim bardzo wydajne podzespoły, które znajdziemy pod obudową interesującego nas komputera. Niewątpliwą zaletą kupna takiego sprzętu jest pewność, że będzie on całkowicie nieużywany. Koszty możemy zmniejszyć jedynie, decydując się na komputery powystawowe, które narażone są na występowanie rys na obudowie.

Jeszcze kilka lat temu po stronie plusów mogliśmy wypisać gwarancję producenta. Jednak w dzisiejszych czasach laptopy poleasingowe HP oraz kilku innych renomowanych marek również ma gwarancję prawidłowego działania. Gwarancja ta oferują niemalże wszyscy dealerzy tego segmentu elektroniki. Najczęściej wynosi ona kilka miesięcy. Sklepowa gwarancja producenta urządzenia z marketu zawsze wynosi 24 miesiące.

Laptop dla graczy – jakie powinien posiadać podzespoły?

Tani laptop poleasingowy HP lub urządzenia wielu innych rozpoznawalnych marek w momencie wypuszczenia na rynek z całą pewnością charakteryzowały się mocnymi podzespołami. Większość z nich to bardzo wydajne komputery biznesowe. Czy mogą nam one posłużyć jako notebooki gamingowe? Zdecydowanie tak. Do uruchomienia prostych tytułów z poprzednich lat z całą pewnością wystarczy 4 GB pamięci RAM w połączeniu z szybkim dyskiem SSD – taką konfigurację posiada ponad połowa laptopów poleasingowych.

Jeśli chcemy na naszym komputerze zagrać w nowsze tytuły gier, musimy liczyć się z faktem, że 4 GB pamięci RAM może nie wystarczyć. Do tego typu rozrywek bardziej pasują notebooki posiadające minimum 8 GB pamięci RAM. Dodatkowym atutem bez wątpienia będzie procesor. Intel Core i5 oraz Core i7 to pozycje zaspokajające oczekiwania każdego klienta.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *