Jak spędzić Sylwestra 2016 we Wrocławiu?

Wrocław jako jedno z największych miast Polski oferuje na czas Sylwestra wiele rozrywek. Możemy spędzić go w teatrze, kinie, na bankiecie czy corocznej imprezie na wrocławskim Rynku. Gdzie przywitać we Wrocławiu Nowy Rok? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów.

Sylwester na Rynku

Od 2005 roku Sylwestra we Wrocławiu organizował Urząd Miasta wraz z TVP 2. W tym roku współpraca się ta zakończyła, a miasto Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury postanowiła pożegnać się ze swoim rocznym tytułem w wielce ciekawy i kreatywny sposób. Reżyserem imprezy został Konrad Imiela – dyrektor wrocławskiego Capitolu, a muzyki będziemy mogli posłuchać z dwóch scen. Jedna z nich umieszczona na pl. Gołębim zostanie MÓZGIEM imprezy, a druga umieszczona na pl. Solnym jego SERCEM. Oprócz muzyki na żywo, bez playbacku, widownię będzie otaczał videomapping wyświetlany na kamienicach Rynku. Mózg reprezentować będą: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol (z przebojami ze spektaklu „Rat Pack” i L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel. W Sercu wystąpią natomiast Blade Loki, Micromusic, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire. Wydarzenie będzie można oglądać w telewizji WP na stronie głównej Wirtualnej Polski, a także w kanale WP nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) oraz wybranych sieciach kablowych. Transmisja rozpocznie się o godz. 19 i potrwa do pierwszej w nocy.

Kino Nowe Horyzonty

Kolejna propozycja kulturalna, a raczej dwie. O godz. 17 rozpocznie się w Kinie Nowy Horyzonty – Koncert Filharmoników Berlińskich i potrwa 120 minut. Dyrygentem koncertu będzie Sir Simon Rattle, a na fortepianie zagra Daniil Trifonov.

W programie:

  • Dmitrij Kabalewski uwertura do 2. wersji opery „Colas Breugnon”, op. 90
  • Siergiej Rachmaninow III koncert fortepianowy d-moll, op. 30
  • William Walton fragmenty baletu „Façade” (fr. ‘fasada, pozór’ | zaaranżował w formie suity Sir Simon Rattle)
  • Antonín Dvořák „Tańce słowiańskie” (wybór z op. 72)

Następnie odbędą się w kinie pokazy filmów, czyli kolejna edycja Filmowego Sylwestra w Kinie Nowe Horyzonty, na której będzie można zobaczyć najbardziej wyczekiwane premiery filmów w 2017 roku. W programie La, La Land z Ryanem Goslingiem oraz Emmą Stone, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, który jest argetyńskim kandydatem do Oscara oraz Honorowego Obywatela, oprócz tego poczęstunek, tańce oraz koncert zespołu Fairy Tale Show.

Sylwester 2016 w Narodowym Forum Muzyki

Sylwester 2016 możemy spędzić we wrocławskie filharmonii, czyli Narodowym Forum Muzyki, o godz. 19 rozpocznie się dźwiękami Uwertury koncertowej E-dur op.12 K. Szymanowskiego, następnie wysłuchamy Koncertu fortepianowego a-moll op. 16 E. Griega. Całość zakończy się IX Symfonią e-moll op. 95 pt. Z Nowego Świata A. Dvořáka. Dyrygentem będzie Daniel Raiskin, a na fortepianie zagra Jan Lisiecki.

Oczywiście to tylko kilka propozycji z jakich możemy skorzystać w Sylwestra 2016 we Wrocławiu. Hala Stulecia stanie się największym klubem DISCO, w Starym Klasztorze przeniesiemy się do XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, a większość klubów, restauracji, pubów oferuje różnego rodzaju imprezy i bankiety.

Patryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *