Płytki ceramiczne w łazience, a może coś innego? 7 najpopularniejszych materiałów

Gdy decydujemy się na remont łazienki, wybór pada prawie zawsze na płytki łazienkowe. Łatwe w utrzymaniu, wygodne do czyszczenia i dostępne w prawie każdym wymarzonym kolorze. A jakby tak zdecydować się na całkiem inne, ciekawsze rozwiązanie. Czasami warto zaryzykować, aby osiągnąć modny i stylowy wygląd łazienki. Przed Wami najpopularniejsze materiały, które świetnie sprawdzą się jako wykończenie w każdej łazience.

Czytaj dalej →

Testament testamentowi nierówny – rodzaje testamentów

Wszystko kiedyś się kończy. Nasze życie również. Na wypadek naszej śmierci możemy zostawić swój dobytek osobom, które wciąż żyją. Służy do tego testament, ale jak się okazuje testament testamentowi nierówny.

Ostatnia wola, czyli testament

Testament nazywa się potocznie ostatnią wolą. Dokument ten określa jednego spadkodawcę i dowolną liczbę spadkobierców. Na jego podstawie majątek po śmierci danej osoby trafia do wymienionych osób. W myśl testamentu, o ile został poprawnie sporządzony i nie stoją na przeszkodzie jakiekolwiek prawne przeszkody, dziedziczą dowolne osoby.

Testament pisemny holograficzny

Pierwszy rodzaj ostatniej woli to testament pisemny holograficzny. Sporządzony zostaje pisemnie przez spadkodawcę. To testament własnoręczny autorstwa spadkodawcy.

Testament pisemny alograficzny

Drugi rodzaj ostatniej woli to testament pisemny alograficzny. Sporządzony zostaje pisemnie przez świadków spadkodawcy. Spadkodawca wymawia ostatnią wolę, a jeden z dwóch świadków tego zdarzenia spisuje je.

Testament pisemny notarialny

Trzeci rodzaj ostatniej woli to testament pisemny notarialny. Sporządzony zostaje pisemnie przez notariusza na zlecenie spadkodawcy. Spadkodawca w ten sposób zostawia dokument prawny, który okazuje się najlepszą formą testamentu.

Testament ustny

Oprócz testamentów pisemnych istnieją inne rodzaje testamentów, między innymi wojskowy, podróżny oraz ustny. Ten ostatni, jak sama nazwa wskazuje, zostaje sporządzony ustnie. Spadkodawca wypowiada swoją ostatnią wolę w obecności dwóch świadków i potwierdzają oni prawdziwość tych słów przed sądem.

Dziedziczenie ustawowe, czyli zachowek

Zachowek nazywa się oficjalnie dziedziczeniem ustawowym. Dokument ten określa jednego spadkodawcę i dowolną liczbę spadkobierców, aczkolwiek określonych przez prawo. Na jego podstawie majątek po śmierci danej osoby trafia do osób najbliżej spokrewnionych i spowinowaconych, a więc dzieci z wnukami i współmałżonków. Zachowek wkracza do gry gdy nie istnieje testament lub gdy testament istniejący pozostaje niejasny lub niezgodny z prawem.

Źródło: http://notariusz-derkowska.pl/czynnosci-notarialne/

Strona RWD a AMP – czym się różnią?

RWD

Każdego roku coraz więcej ludzi przegląda internet przy pomocy urządzenia mobilnego. Za pomocą telefonu czy tabletu czytamy newsy ze świata, poradniki i blogi, odwiedzamy portale społecznościowe oraz dokonujemy zakupów w sklepach internetowych. By proces ten był przyjazny stosowane są dwa rozwiązania – RWD oraz AMP. Na czym polega różnica między tymi dwoma pojęciami?

Czytaj dalej →

Captain Fawcett – najpopularniejsza marka kosmetyków dla mężczyzn

Kobiety zwracają szczególną uwagę na zadbanych mężczyzn. Częściowo można uwzględnić tutaj ubiór, niemniej jednak istotny jest też odpowiedni męski zapach, zadbany zarost oraz fryzura. Doskonałym pomocnik do zapewnienia tych atutów okazuje się Captain Fawcett. Popularna firma kosmetyków do brody dla mężczyzn, która zostanie przez nas szerzej omówiona.

Czytaj dalej →